Implanty

Implant dentystyczny czyli sztuczny korzeń zęba, stosujemy w przypadku braku uzębienia jako naturalne rozwiązanie najbardziej zbliżone do naturalnego, które z powodzeniem zastępuje naturalne zęby.

Implant to mała tytanowa lub tytanowo cyrkonowa śruba, która jest doskonale tolerowana przez organizm ludzki.

Implant w procesie gojenia się trwale zrasta się z kością zastępując utracony korzeń zęba i służy jako podpora dla przyszłej odbudowy protetycznej (korony, mostu lub protezy).

Pierwszy krok:

Konsultacja implantologiczna.

Podczas konsultacji implantologicznej określamy warunki  do implantacji, na podstawie  zdjęcia pantomograficznego. Jeżeli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, ustalony zostaje plan leczenia.

Drugi krok:

Zabieg wszczepienia implantu.

Sam zabieg polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Pacjent poddany jest znieczuleniu miejscowemu, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu całkowicie bez bólu. Trwa ok. 1 godziny i jest całkowicie bezbolesny.

Trzeci krok:

Osteointegracja. Odbudowa protetyczna.

Po okresie gojenia się wszczepu (od 2 do 6 miesięcy) wykonuje się na nim odbudowę protetyczną. Nasi technicy wykonają dla Państwa indywidualnie dobrane korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Każdy z tych elementów zostanie idealnie dopasowany do barwy i kształtu pozostałych zębów, tak, by nie odróżniał się od reszty uzębienia.


Stosujemy implanty Straumann i INICELL.


Implanty Straumann – gwarancja szwajcarskiej jakości. Badania naukowe potwierdzają: implanty Straumann cechuje najwyższy (98,8%) odsetek przetrwania spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych na świecie !

Implanty INICELL szwajcarskiej firmy Thommen Medical. Charakteryzują się one innowacyjną powierzchnią umożliwiającą znaczne przyspieszenie procesu gojenia kości. Dla Państwa oznacza to możliwość skrócenia okresu oczekiwania na „nowe zęby". W sprzyjających warunkach anatomicznych ostateczna odbudowa protetyczna możliwa jest już po trzech tygodniach od implantacji.

MD Medenti

ul. Armii Krajowej 8,
23-400 Biłgoraj

tel.: 504–284–850

recepcja@medentistomatologia.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 – 19:00


Facebook